50/50

Jubileusz 50-lecia istnienia uczelni był także inspiracją do powstania cyklu 50/50. To projekt, w którym Ania (absolwentka UKW) i Paweł (doktorant UKW) rozmawiają z pracownikami, studentami i osobami związanymi z uczelnią.
Zapraszamy do oglądania!

Pierwsza rozmowa w ramach cyklu 50/50. Gościem jest prof. dr hab. Roman Ossowski z Instytutu Psychologii UKW. Prof. Ossowski opowiada o początkach uczelni, podaje też różne recepty, np. skąd brać życiowy optymizm?

Drugi odcinek cyklu 50/50 - do naszego studia zaprosiliśmy Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, prof. dr hab. Jacka Woźnego. Paweł rozmawia ze swoim gościem m.in. o 50-leciu Uczelni i pracy archeologa.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, jubileuszowa 10. edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki, w tym odcinku pojawiła się koordynatorka Festiwalu na UKW, dr Maria Sobieszczyk. Nie będzie tylko o tym wydarzeniu, ale zmieniających się rzeczywistości akademickiej i życiu osobisym.

Kolejnym gościem naszego cyklu jest dr hab. Radosław Krajewski, profesor uczelni, Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych UKW. To właśnie na tym Wydziale można studiować ekonomię, prawo w biznesie, a od roku kademickiego 2019/2020 - kryminologię. W rozmowie pojawia się też przepis na udaną współpracę nauczyciela akademickiego i studenta.

Czas na kolejną odsłonę cyklu 50/50. Tym razem rozmawiamy z prof. Romanem Leppertem m.in.: o istocie pedagogiki, Radzie Uczelni oraz portalach randkowych.

W kolejnym odcinku cyklu 50/50 gościmy prof. Mariusza Zawodniaka. Ania pytała o ewolucję zawodu rzecznika prasowego, o powstanie kierunku Humanistyka 2.0, sędziowanie piłkarskie i pasje Pana Profesora. Zapraszamy do oglądania!

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J.K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz
tel. +48 52 341 91 00